Рослини

Варіанти назви: Туя західна “Даніка”, Thuja occidentalis “Danica” (лат).

Походження назви: Була вирощена з насіння Йенсеном А.Р. у 1948 р. (Данія).

Ареал розповсюдження та екологія: Батьківщиною Туї західної є східна частина Північної Америки. Туя Даніка найбільш широко розповсюджена у світі серед шароподібних туй. Її вирощують у багатьох країнах завдяки декоративним якостям та стійкістю до різних кліматичних умов. Це вічнозелений  карликовий кустарник з повільними темпами росту. Має хвою строкатого забарвлення, що надає йому декоративності.

Форма: шароподібна, крона компактна та густа.

Максимальні розміри: висота/діаметр — 0,5-0,8/1 м.  Щорічний приріст  висота/ширина 4-5/3-4 см.

Обрізка: Не є обов’язковою, але може бути виконана для підтримання форми або для стимулювання росту. За потреби можлива санітарна обрізка.

Місце для висадки: Туя Даніка віддає перевагу сонячним або напівтінистим місцям. На добре освітлених ділянках крона стає більш плотною та яскравою.

Ґрунт: Віддає перевагу добре дренованим, вологим, але не заболоченим родючим грунтам. Не вибаглива до кислотності грунту.

Морозостійкість: Туя Даніка відома своєю морозостійкістю та може витримувати низькі температури.  Зона 5.

Висадка: Висадка відбувається відповідно до стандартних рекомендацій для хвойних рослин, з урахуванням відстані між рослинами для забезпечення достатнього місця для росту. Потребує укриття з кінця лютого до кінця березня з метою запобігання появі льодової лінзи щоб уникнути випалювання внутрішньої частини крони рослини. Якщо така лінза утворилася необхідно обсипати її землею або торфом.

Деталізований опис:

Опис: Туя Даніка — це карликовий сорт туї західної, що характеризується повільним ростом, кулястою формою та густою зеленою хвоєю. Стійка до загазованості повітря, різких коливань температур та весняних заморозків. Використання в ландшафтному дизайні широке: від оформлення балконів та терас до створення не високих живоплотів та бордюрів тощо.

Хвоя: Хвоя має темно-зелений колір з золотистим відтінком, особливо в зимовий період.

Грунт: Туя Даніка віддає перевагу родючим, добре дренованим грунтам.

One Reply to “Туя Даніка”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Не копируйте текст!