Рослини

Варіанти назви: Спірея білларда “Тріумфанс”, Таволга Тріумфанс, Spiraea x billardii «Triumphans», Spiraea pseudosalicifolia “Triumphans”, Spiraea menziesii “Triumphans” (лат.)

Походження назви: Назва походить від латинського Spiraea, яке, в свою чергу, пов’язане з давньогрецьким словом «spira», що означає спіраль, завдяки спіральній формі квіткових грон. Термін «Triumphans» може вказувати на тріумфальний, привабливий вигляд квітів.

Ареал розповсюдження та екологія: Цей сорт є гібридом між Спіреєю верболистною (Spiraea salicifolia) та Спіреєю дугласа (Spiraea douglasii). Природний ареал розповсюдження батьківських форм: Спірея верболиста — помірний пояс Євразії, Спірея дугласа — західна частина Північної Америки. Сорт характеризується посухо- та морозостійкістю. Стійкий до умов забруднення. Швидкоростучий — 20-30 см за вегетативний період.

Форма: Це кущова рослина, що має прямостоячі стебла і формує пишну крону. Максимальні розміри: висота/ширина — 2-2,5/2,5 м

Обрізка: Щорічно в кінці зими або на початку весни рекомендується сильна обрізка, при якій усі гілки скорочуються до основи рослини, залишаючи кілька дюймів з бруньками для регенерації. 

Місце для висадки: Рослина віддає перевагу повному сонцю (6 або більше годин сонячного світла на день)​. На добре освітлених ділянках демонструє найкращі результати цвітіння. Тіньовитривала.

Ґрунт: Найкраще росте на вологих, кислих родючих ґрунтах​.

Морозостійкість: Рослина морозостійка і може вирощуватися в зонах від 3 до 8 за системою USDA

Висадка: Висадка рослин з контейнерів можлива на будь-якому етапі вегетативного періоду. Для рослин з відкритою кореневою системою оптимальний термін висаджування —  осінь або весна.

Деталізований опис:

Опис: Спірея Тріумфанс — листопадний витривалий високорослий чагарник. Формує хащі, т.я. розмножується кореневими відростками. Рослина особливо приваблива в період цвітіння. Спірею можна висаджувати як окремий кущ або використовувати для живоплоту

 Листя: Листя зеленого кольору, трохи зазубрені, розташовані на темних стеблах

Квіти: З 2-ої половини літа на рослині з’являється  багато густих 20-ти сантиметрових конусоподібних темно-рожевих суцвіть. Рослина тішить квітами до перших заморозків. Важкі суцвіття нахиляють пагони і кущ набуває вигляду кольорового фонтану.

Грунт:  Вологий, кислий ґрунт є оптимальним для цього виду спіреї​

5 Replies to “Спірея Тріумфанс”

  1. I’m in awe of the way you handle topics with both grace and authority.

  2. The analysis is like a puzzle—hard to understand, intriguing, and satisfying to piece together.

  3. The passion isn’t just inspiring—it’s downright seductive. Who knew a subject could be this enticing?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Не копируйте текст!