Рослини

Варіанти назви: Магнолія гола Юлан, Магнолія оголена “Yulan”, Magnolia denudata “Yulan” (лат.). Попередня назва Magnolia heptapeta (лат.).

Походження назви: Родова назва дана на честь французького ботаніка Пьєра Маньоля (1638-1715), а denudata або гола вказує на те, що цвітіння починається до появи листя.

Ареал розповсюдження та екологія: Культивується вже не одне тисячоліття (з 618 р. до н.е.), китайські художники відтворювали її на порцелянових виробах, шовку, свитках тощо. Сонцелюбна рослина. Не переносить протяги та сильні вітри. Потребує достатнього простору для свого розвитку. Надає перевагу місцям біля водойм. Серед необхідних умов вирощування слід назвати регулярний помірний полив протягом усього періоду вегетації та підживлення. Стійка до забруднення.

Форма: У дорослої рослини широко-пірамідальна.

Максимальні розміри: Висота/діаметр — 7-12/8 м.

Обрізка: Не потребує формуючої обрізки, за необхідності проводять санітарну обрізку відразу ж після цвітіння, т.я. в подальшому закладаються квіткові бруньки. 

Місце для висадки: Сонцелюбна рослина. Найкраще почувається на добре освітлених в першій половині дня ділянках, що в другу половину дня знаходяться в тіні.

Ґрунт: Кальцієфоб. Потрібні легкі, помірно зволожені, слабокислі чи нейтральні, добре проникні родючі грунти.

Морозостійкість: USDA 5-8. Дорослі рослини витримують до -25°С, молоді взимку потребують укриття агротканиною.

Висадка: При висадці не слід заглиблювати рослину занадто глибоко, т.я. її корені розташовуються близько до поверхні грунту, обов’язкове мульчування пристовбурного кола. Видалення бур’янів треба проводити обережно, щоб не травмувати коріння.

Деталізований опис:

Опис: Магнолія Юлан — листопадне дерево або кущ. Коренева система поверхнева.

Листя: Форма листової пластини коливається від овальної до зворотньо яйцевидної, довжина сягає до 15 см. В період вегетації листя має зелене забарвлення, що восени змінюється на жовте.

Квіти: Цвітіння рослин цього сорту припадає на квітень-травень і починається з 6-7 року життя. Ефектні чашкоподібні квіти білого кольору довжиною 8 см рясно вкривають дерево до появи листя.  Грунт:  Рівномірно зволожений грунт, високий вміст гумусу, рН — нейтральна або лужна, добра дренованність.

One Reply to “Магнолія Юлан”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Не копируйте текст!