Рослини

Варіанти назви: Магнолія “Genie”, Магнолія суланжа Джені, Magnolia ”Genie”, Magnolia soulangeana Genie (лат.)  

Походження назви: Магнолія отримала свою назву  у 1703 р. на честь П. Маньоля.

Ареал розповсюдження та екологія: Магнолія Дженні — гібридний сорт, виведений селекціонером Вансом Хупером (Нова Зеландія) внаслідок схрещування Магнолії Суланжа (Magnolia soulangeana) та Магнолії лілієцвітної “Нігра” (Magnolia liliiflora “Nigra”). Швидко росте — в молодому віці (до 50 см/рік) і поступово уповільнює їх до 15-20 см/рік.

Форма: Крона вузька, гілляста,компактна.

Максимальні розміри: Висота/діаметр — 3/1,5 м.

Обрізка: Формуючої стрижки не потребує, т.я. має охайну крону. За необхідністю здійснюється санітарна обрізка.

Місце для висадки: Захищене від вітрів та протягів місце. Сонцелюбна рослина. Ідеальним вважаються місця з інтенсивною інсоляцією у першій половині дня, а другу його половину вони затінені.

Ґрунт: Слабокислі добре дреновані родючі легкі грунти.

Морозостійкість: Морозостійка. USDA 5. Витримує до -30°С. Серед сортів з квітами темного забарвлення  найбільш морозостійка.

Висадка: Коренева система поверхнева, коріння м’ясисте і дуже вразливе. Рослина не витримує пересихання коріння. Саджанці, що мають закритий тип кореневої системи,  можна висаджувати на довільному етапі вегетації. Під час посадки необхідно не допускати травмування коренів. Обов’язкове мульчування пристовбурного кола (опад хвойних дерев, торф, за необхідності полив водою з оцтом або лимонною кислотою).

Деталізований опис:

Опис: Магнолія Дженні — компактний кущ, що має вузьку крону. Потребує регулярного, але не надмірного поливу.

Листя: Після цвітіння рослину вкривають великі зелені шкірясті листочки, що мають елептичну форму та загострений кінчик.

Квіти: Тюльпаноподібні надзвичайно ароматні квіти довжиною до 18 см та темно-рубінового забарвлення рясно вкривають рослину до розкривання листя. Колір квітів зберігається до їх опадання. Цвітіння триває майже місяць і припадає на квітень-травень. Друга хвиля цвітіння приходиться на кінець літа, його рясність залежить від умов догляду (підживлення). Рослини цього сорту можуть зацвісти на 2-3 рік життя, що знову ж таки залежить від догляду.

Грунт:  Слід уникати вирощування на важких сильно зволожених грунтах. Кальцієфоб.

Нагороди: Виставка International Plant (2011 р.) Премія Новозеландського інституту садівництва (2014 р.)

3 Replies to “Магнолія Дженні”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Не копируйте текст!