Рослини

Варіанти назви: Купрессоципарис Лейланда, Cupressocyparis Leylandii (лат.)

Походження назви: Купрессоципарисовик Лейланда отримав свою назву від однойменного англійського маєтку, де було знайдено цей гібрид (1911 р.), що утворився між родами Cupressus та Chamaecyparis. Випадкова гібридизація відбулася між Кипарисом великоплідним (Cupressus macrocarpa) та Кипарисовиком нутканським (Chamaecyparis nootkatensis)

Ареал розповсюдження та екологія: Незважаючи на те, що рослина дуже декоративна, розповсюджена вона не дуже широко. Відомо декілька сортів цього гібриду.

Невибаглива рослина як до грунтів, так і до кліматичних умов. Відзначається його висока вітро- та посухостійкість. Має високу стійкість до більшості захворювань хвойників.

Форма: колоновидна або вузько-конусовидна

Максимальні розміри: висота/ширина — 30/7 м, але найчастіше — 15-20/3-5,5 м.

Обрізка: На обрізку реагує дуже добре. При створенні живоплотів після досягнення рослинами необхідної висоти відсікається верхушка. В подальшому обрізку здійснюють двічі-тричі на рік.

Місце для висадки: Надає перевагу сонячним місцям, хоча добре розвивається і в напівтіні. В тіні росте, але втрачає свою пишність.

Ґрунт: Не вибаглив. Добре росте як на збіднених кислих грунтах, так і на грунтах, що мають лужне рН.

Морозостійкість: Середньо-морозостійкий, відомо про те, що витримує -24 С. 

Висадка: Молоді рослини потребують укриття на зиму та захисту від вітрів. При посадці саджанців для створення живоплоту витримують відстань між ними 0,6-0,8 м. Рослину можна використовувати як в групових , так і поодиноких посадках.

Деталізований опис:

Опис: Вічнозелене сильноросле хвойне дерево, що має густу симетричну крону. Гілки звисають до землі. Характеризується швидким ростом, так річний приріст в молодому віці може сягати метра. Зазвичай річний приріст в висоту складає 0,4 м, а в ширину — 0,2 м. Має периферійну кореневу систему. Ідеальна рослина для створення живоплотів.

Хвоя: зеленого або темно-зеленого забарвлення з сіруватим відтінком, лускоподібна.

Шишки: Має невеликі до 2-х см в діаметрі шишки. Кожна з них вкрита 8 лусками під якими знаходиться по 5 насінин.

Насіння: Насіння має невеликі виступи

Грунт: Добре росте на дренованих родючих грунтах. Позитивне реагує на внесення добрив.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Не копируйте текст!