Рослини

Варіанти назви: Фотинія Фразера Літтл Ред Робін, Різдвяна ягода, Photinia fraseri Little Red Robin (лат.)

Ареал розповсюдження та екологія: Фотинія родом з Північної Америки. Сорт Ред Робін новозеландської селекції. В ландшафтному дизайні комбінується зі спіреєю, туєю та іншими хвойні та листяними рослинами.

Добре розмножується черенкуванням.

Форма: Штамб. Форма крони – округла.

Максимальні розміри: висота/ширина — 1,5-3/1 м

Обрізка: Основною частиною догляду за Фотинією Ред Робін є своєчасне обрізання, що допомагає стимулювати ріст свіжих червоних листочків, підвищуючи декоративні властивості рослини. Штамбову форму чагарника можна легко формувати та створювати унікальні композиції.

Місце для висадки: Не вибаглива, але особливої декоративності набуває на добре освітлених ділянках. Може витримувати напівтінь.

Ґрунт: Фотинія Ред Робін віддає перевагу багатим на органічні речовини та добре дренованим ґрунтам. Також, вона може рости в кислому або слаболужному субстраті.

Морозостійкість: Не висока. Зона морозостійкості USDA 7 (-12,3÷ -17,7ºС). Можливе підмерзання пагонів взимку.

Висадка: Перед посадкою фотинії Ред Робін важливо підготувати посадочну яму розміром не менше 60х60 см для кожної рослини. Якщо ви плануєте створити живий паркан, траншея повинна бути того ж розміру. Розмістіть саджанці на відстані 60 см один від одного і добре ущільніть ґрунт, щоб уникнути утворення повітряних карманів. Регулярний полив необхідний під час посадки.

Деталізований опис:

Листя: Листя сягає близько 10 см в довжину, овальної форми з загостреним кінцем, шкірясте та блискуче. Залишається на рослині протягом усього року і має особливий двокольоровий ефект: молоді листочки червоні, старі — зелені.

Квіти: Весною чагарник прикрашається багаточисельними кремово-білими 5-ти пелюстковими дрібними квітами. Щиткоподібні суцвіття в які зібрані квіти знаходяться на верхівках пагонів. Цвітіння триває майже 2 місяці (травень-червень).

Насіння: Кожен рік рослина радує яскраво-червоними дрібними плодами (0,4-0,5 см), що не тільки додають декоративності в зимові місяці, а й приваблюють птахів.

Ґрунт: Сорт віддає перевагу легкому та поживному ґрунту. 

Нагороди: Сорт має нагороду Garden Merit.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Не копируйте текст!