Рослини

Варіанти назви: Форзиція середня “Варієгата”, Форзиція проміжна/варієгата,

Форсиция Вариегата (російська); Forsythia Variegata (англійська); Forsycja Variegata (польська), Forsythia x intermedia “Variegata” (лат.) 

Походження назви: Назва рослини «Форзиція» походить від імені шотландського ботаніка Вільяма Форсайта, який був одним з засновників Королівського садівницького товариства та головним садівником Кенсінгтонського палацу. «Варієгата» вказує на різнокольорові листя рослини​.

Ареал розповсюдження та екологія: Форзиції походять зі східної Європи та східної Азії, але сорт Variegata може рости в різних кліматичних умовах. Основна особливість — яскраве різнокольорове листя. Невибаглива  до умов догляду. Це декоративний кущ, який може рости як невелике дерево. 

Форма:  Прямостоячий чагарник з плотною кроною та жорсткими гілками.

Максимальні розміри: Висота/діаметр — 1-3/1,5-2 м. Розміри залежать від умов вирощування​​.

Обрізка: Добре піддається формуючій обрізці, завдяки чому можна підтримувати необхідну форму та розміри.

Місце для висадки: Рослину рекомендується висаджувати на  відкритих добре освітлених ділянках. 

Ґрунт: Основною вимогою є добра дренованість грунтів.

Морозостійкість: Форзиція Variegata відома своєю морозостійкістю. USDA зона морозостійкості 5. Хоча кінчики гілок можуть підмерзати, вони швидко відновлюються. Щоб вберегти молоді рослини взимку рекомендується пізно восени пригнути до землі та накрити лапником чи спанбодом. 

Висадка: Ями для висадки повинні мати розміри 50x50x60 см, щоб кореневий ком був на глибині 30-40 см після.

Деталізований опис:

Опис: Форсиція Variegata — це декоративний кущ із різнокольоровим листям та яскраво-жовтими квітками, що цвітуть на початку весни, перш ніж з’являються листя. Цей сорт не такий популярний, як звичайна форзиція, але він відомий своєю красою та може бути чудовим доповненням до вашого саду. Використовується в групових посадках, а також для створення живоплотів.

Листя: Ярко-зеленого забарвлення в центрі з золотисто-жовтою облямівкою по краю прості продовгуваті з зубчиками листя на осінь змінюють забарвлення на пурпурно-фіолетове.

Квіти: Насичено жовті колокольчасті квіти з’являються навесні до появи листя. Вони зібрані в суцвіття. Цвітіння починається у квітні-травні  та триває приблизно 3 тижні. Для рясного цвітіння потрібно добре сонячне освітлення.

Грунт:  До складу грунтів невибаглива, основною вимогою є їх добра дренованість.

2 Replies to “Форзиція Варієгата”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Не копируйте текст!